Alışveriş sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

BİTMEYEN HESAP

BİTMEYEN HESAP
Yazar: Yaşar Yazıcıoğlu
Ürün Kodu: 9786054125074
Stok Durumu: Ön Sipariş
19,00TL
13,00TL
 
   ya da   

HER GÜÇ TÜKENİR,

ANCAK TARİHİ YÖNETME GÜCÜ SONSUZA DEK SÜRMEZ.

EMPERYALİZM BU GÜCÜ ELE GEÇİRDİ, AMA NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

 

Başbakanlık Müsteşarı olarak Türk devlet ve milletine en yüksek düzeyde hizmet verme onuru yaşamış olan Yaşar Yazıcıoğlu'nun emperyalist Batı ve onun uşaklarının ülkemiz üzerindeki bitmeyen hesaplarını en ince ayrıntısına kadar ele aldığı bu kitabında; Haçlı seferlerinden, Osmanlı'nın çöküş dönemine, Tanzimat'tan misyonerlik çalışmalarına varana değin pek çok konu hakkında aydınlatıcı bilgiler bulmanız mümkün...

Yazar, günümüzde yaşanan sıkıntıların geçmişteki benzerleri ile yan yana yorumlanması ve aradaki ortak noktaların yorumlanması ile gelecek vizyonu oluşturulması için de çaba sarf etmiştir.

Yazıcıoğlu'nun yaptığı çalışmayı önemli kılan bir başka yanı da siyasal İslamcılığın Türk milletini nereye götürdüğünü Müslüman'ı incitmeyen bir üslupla anlatmasında yatıyor.

"…Görülüyor ki geçmişte olduğu gibi 21. yüzyılda da Batı'nın düşünürleri, yazarları ve siyasetçileri emperyalist amaçlarından, dünya imparatorluğu iddialarından, İslam dünyasını yönelik saldırı, yok etme düşünce ve uygulamalarından vazgeçmiş değillerdir. Bitmeyen Hesap'ları geçmişten günümüze, hiç şaşmadan devam etmektedir…

“…Biz şunu iddia ediyoruz: Batı'nın  Müslüman Türk milletine bakışı hiç değişmedi, eskiden nasılsa şimdide öyledir. Bitmeyen hesapları hiç değişmiyor. Müslüman Türk milletini bölmek, parçalamak ve tarih sahnesinden silmek değişmeyen hedefleridir...."